Novinky na predajniach

Spojenie so smartphonom a podpora nového presného časového systému - nápadité zobrazenie svetového času

Najnovší prírastok do radu vysoko výkonných hodiniek EDIFICE kombinujúcich dynamický dizajn so špičkovou technológiou. EQB-600D sa vedia pripojiť k smartphonu a môžu sa pochváliť novým multidimenzionálnym vsadeným číselníkom s motívom planéty Zem, predstavujúcim ďalší krok v evolúcii svetového času prostredníctvom nápaditého zobrazenia.

Spoločnosť Casio predstavila koncepciu globálnej synchronizácie času pre podporu vývoja analógových hodiniek pre súčasný globálny vek. V rámci globálnej synchronizácia času vyvinula spoločnosť Casio hodinky G-SHOCK a OCEANUS s technológiou GPS Hybrid Wave Ceptor, ktorá prijíma signály časovej kalibrácie z GPS satelitu aj rádiových vĺn, a hodinky EDIFICE podporujúce spojenie so smartphonom pre nastavenie času približne 300 miest po celom svete. Tieto hodinky získavajú uznanie ako pokročilé systémy merania času poskytujúce presný čas kdekoľvek na svete.
 
EQB-600D sa vyznačujú 3D číselníkom so zemeguľou, kopulovitým multidimenzionálnym vsadeným číselníkom s motívom planéty Zem zobrazujúcim svetový čas nápaditým a esteticky príjemným spôsobom. Motív planéty Zem s jemnými detailmi je realizovaný prostredníctvom vyspelých techník spoločnosti Yamagata Casio Co., Ltd., výrobnej základne Casio v Japonsku. Povrch s polarizovaným povlakom zabezpečuje zmenu farby pod rôznymi pozorovacími uhlami, čo ďalej zvyšuje eleganciu týchto hodiniek.
 
3D číselník so zemeguľou funguje v spojení so svetovým časom zobrazeným na vsadenom číselníku v polohe 8 hodín, a pozvoľna sa otáča jeden krát z 24 hodín, rovnako ako planéta Zem. Ručička zakriveného vsadeného číselníku indikuje časové pásmo pre svetový čas mesta. Keď je ručička vsadeného číselníka v hornej polovici 3D číselníka so zemeguľou, ide o nočný čas (medzi 18:00 a 6:00) v danom časovom pásme, a keď je v dolnej polovici, ide o denný čas (medzi 6:00 až 18 : 00) v danom časovom pásme. To umožňuje okrem indikácie času aj vizuálnu indikáciu denného a nočného času.
 
Spoločnosť Casio vyvinula presný časový systém, ktorý ďalej rozširuje funkcie nastavenia času pri spojení so smartphonom. Tento systém je začlenený do aplikácie pre smartphony CASIO Watch +, ktorá umožňuje pripojenie k EQB-600D. Tento systém sa pripája k časovým serverom na internete, ktoré poskytujú časové údaje a priraďujú ich k vlastnej mapovej databáze za účelom získania presného času získaním údajov o časovom pásme pre aktuálnu polohu a údajov o letnom čase.
 
Hodinky EDIFICE EQB-600D ukazujú presný čas s inovatívnymi funkciami evokujúcimi nepretržitý tok času po celom svete.

 Technické údaje


Odolnosť voči vode 10 barov
Špecifikácia komunikácie Komunikačná norma Bluetooth®Smart
Dosah signálu Až 2 m (môže sa líšiť v závislosti na okolitých podmienkach)
Funkcie hodiniek Duálny čas Prepínanie času domovského mesta
Ďalšie funkcie Funkcia spojenie s mobilom (svetový čas: viac ako 300 miest, automatické nastavenie času, nastavenie času jedným dotykom, vyhľadávač telefónu); plne automatický kalendár; zobrazenie dňa a dáta; výstraha pri vybitej batérii
Presnosť pri normálnej teplote ±15 sekúnd za mesiac
*Ak neboli nikdy pripojené k smartphonu
Zdroj energie Systém napájania Tough Solar (systém solárneho nabíjania)
Nepretržitá prevádzka
Približne 19 mesiacov so zapnutou úspornou funkciou * po plnom nabití.
* Ak sú hodinky ponechané v tme, ručičky sa z dôvodu úspory energie zastavia
Rozmery puzdra 51,9 × 47,3 × 13,3 mm
Celková hmotnosť Pribl. 170 g


Nájsť predajňuSpäť do noviniek