Novinky na predajniach

Prvé G-SHOCK Frogman so snímačom hĺbky vody

Profesionálne hodinky pre potápačov navrhnuté pre najnáročnejšie podvodné misie obsahujúce snímače atmosférického tlaku, teploty a magnetizmu. Nový prírastok do rady nárazuvzdorných hodiniek G-SHOCK GWF-D1000 sú vybavené trojnásobným snímačom a sú navrhnuté tak, aby odolávali aj pri najnáročnejších podvodných misiách.

Nárazuvzdorné hodinky pre potápačov Frogman sa vyznačujú odolnosťou voči vode do 200 metrov podľa ISO a jedinečným asymetrickým tvarom, ktorý umožňuje neobmedzený pohyb zápästia. Od predstavenia prvých hodiniek Frogman DW-6300 v roku 1993 predstavila spoločnosť Casio DW-8200 (1995) s nehrdzavejúcimi titánovými materiálmi, DW-9900 (1999) s malým tvarovým formátom, GW-200 (2001) so solárnym napájaním a GWF-1000 (2009) s príjmom rádiových signálov časovej kalibrácie z šiestich vysielacích staníc po celom svete. Hodinky Frogman sú naďalej vyvíjané začleňovaním najnovších dostupných technológií.
 
Frogman GWF-D1000 predstavujú ďalší významný krok v evolúcii hodiniek Frogman, vďaka trom presným snímačom pre meranie hĺbky vody, teploty a kompasového smerníka, a sú určené pre použitie v najnáročnejšom prostredí vrátane záchranných akcií na mori. GWF-D1000 sú tiež prvými hodinkami radu Frogman s funkciou merania hĺbky vody, ktorá meria hĺbku až do 80 metrov s prírastkami po 10 centimetroch. Funkcia merania teploty meria teplotu vody s prírastkami po 0,1 stupňoch Celzia, a funkcia kompasového smerníka, ktorá disponuje automatickou horizontálnou kompenzáciou, meria azimut s prírastkami po jednom stupni, a to aj v prípade naklonenia. Tieto snímače poskytujú dáta merania v reálnom čase pre podporu podvodného výskumu a záchranných aktivít. Hodinky obsahujú množstvo profesionálnych funkcií vrátane grafu prílivu a odlivu, ktorý zobrazuje príliv a odliv a pamäťovou funkciou protokolu pre sledovanie aktivít pri potápaní (doba potápanie, maximálna hĺbka vody a najnižšia teplota vody), doplnené alarmom pre neprimeranú rýchlosť výstupu.
 
GWF-D1000 tiež urobili veľký krok vpred z vonkajšieho hľadiska vďaka funkciám vylepšujúcimi odolnosť. Kým si zachovávajú asymetrický tvar minulých modelov hodiniek Frogman, môžu sa GWF-D1000 pochváliť hodinovým sklíčkom vyrobeným zo zafíru odolného voči poškriabaniu a náramkom spevneným vložkou z uhlíkového vlákna. Tieto hodinky majú veľké tlačidlá, ktoré sa ľahko ovládajú aj v rukaviciach.
 
Zadné puzdro sa vyznačuje povlakom z uhlíka podobného diamantu (DLC) a je na ňom vyrytá ikona Frogman so štylizovanou žabou záchranárkou statočne sa potápajúcou do temného mora so svetlom v ruke.


Nájsť predajňuSpäť do noviniek